Morning Glory Pool

Pierwotna nazwa basenu Morning Glory to Convolutus. Nadano mu ten tytuł w 1883 r. Przez żonę zastępcy dyrektora parku, po łacińskim słowie kwiatu porannego, które przypomina niebieski kolor basenu. Ostatnio jednak pula zaczęła się pod inną nazwą „Fading Glory”.

Delikatna niebieska woda jest tworzona przez bakterie termofilne, które dobrze się rozwijają w gorącym pływaniu w basenie. Przez ponad sto lat, Pula Porannej Puli, hotspot w Parku Narodowym Yellowstone, cierpiała na nieostrożnych gości, którzy rzucali monety, butelki i śmieci do swoich wód. Śmieci powoli gromadziły się i blokowały niektóre z otworów wentylacyjnych oraz zmniejszały ciepło basenu, umożliwiając innym bakteriom rozpoczęcie pracy na krawędziach, tworząc czerwony i żółty pierścień wokół czystego niebieskiego środka. Chociaż ten tęczowy odcień jest rzeczywiście piękny, to jest delikatnym pięknem, ponieważ inwazyjne żółte bakterie nadal się zamykają.

Czasami, często po aktywności sejsmicznej, basen wybucha w gejzer. Jest nadzieja, że ​​te erupcje mogą oczyścić pulę śmieci. Próbowano sztucznie indukować gejzery, ale spotkały się z mieszanym rezultatem.

Nasi partnerzy:

https://dogin.pl/
http://www.brugo.pl/
http://www.ann-design.pl/