Manatee Springs

XVIII-wieczny przyrodnik William Bartram nazwał pokos gruntu w północno-zachodniej Florydzie „Manatee Springs”, ponieważ dostrzegł tusze manatee wzdłuż brzegów rzeki Suwannee. Teraz park stanowy Manatee Springs spełnia swoją nazwę, nie ze zmarłymi manatami, ale z żywymi.

Manaty pływają do Zatoki Meksykańskiej i wielu źródeł na Florydzie w poszukiwaniu cieplejszych klimatów w miesiącach zimowych. Woda w źródłach pozostaje ciepła w temperaturze 72 ° F, dzięki czemu jest idealnym miejscem na czekanie na zimowe manaty. Dno rzeki pokryte jest trawiastą wodorostami, ulubionym daniem manat. Innymi rodzimymi zwierzętami są: duży bas i pysk nakrapiany, a także dziwny aligator.

Wiosny zostały wyznaczone jako park stanowy w 1971 roku. Pływanie jest dozwolone latem, ale zabronione zimą, aby umożliwić manatów miejsce i schronienie. Spływy kajakowe są dozwolone przez cały rok, a manatowie, którzy są notorycznie nie nieśmiali, znani są z tego, że podpływają do łodzi i pozwalają kajakarzom ich dogonić. Szczęśliwi goście mogą nawet dostrzec dziecięcy manat lub dwa, ponieważ ciepłe wody podwajają się w wieku przedszkolnym w czasie miesięcy wycielenia.

Zobacz: https://dzotczi.pl/info/32-jakie-gry-planszowe-dla-dwojga

Dodaj komentarz