Michigan

Sleeping Bear Dunes National Lakeshore

Ten park narodowy nad brzegiem jeziora Michigan oferuje niezwykłe wydmy, które zainspirowały legendę Chippewa.

Polecamy: https://dobretabletki.pl/gm-forte/

Rozciągając się 35 mil wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Michigan’s Lower Peninsula, jezioro Sleeping Bear Dunes National Lakefront obejmuje 50 000 akrów unikalnego terenu „Trzeciego Wybrzeża”, w tym sugestywne wydmy, po których nazwano park. Jeśli spędzisz jakiś czas w Northern Michigan, prawdopodobnie usłyszysz o tym punkcie orientacyjnym Wielkich Jezior, a także o „Legend of Sleeping Bear”.

W legendzie, matka niedźwiadek i jej dwa młode są zmuszane pływać przez jezioro Michigan z Wisconsin po tym, jak błyskawica wydziela pożar lasu. Niedźwiedź matki zachęca młode młode do pływania przez całą noc, ale kiedy w końcu ląduje w Michigan, okazuje się, że młode zostały daleko w tyle i nie można ich zobaczyć. Wspina się na wysoki blef z widokiem na wodę, gdzie zasypia, czekając na nich. Kiedy śpi, wiatr wieje nad nią wiele warstw piasku, tworząc dużą wydmę nad jeziornymi urwiskami przypominającymi śpiącego niedźwiedzia. Wielki Duch następnie podniósł dwie wyspy w zasięgu wzroku „wydmy niedźwiedzia mamo”, aby uczcić odwagę młodych i poświęcenie ich matki.

„Unoszone wydmy” chronionego przez władze federalne jeziora znajdują się na szczycie stromych klifów górujących nad linią brzegową i zostały utworzone przez te same lodowce, które przemieszczają się na południe od Kanady, które wyrzeźbiły Wielkie Jeziora. W przeciwieństwie do bardziej znanych wydm brzegowych, wydmy osadzone na szczycie płaskowyżu; wiatr i woda niszczą płaskowyż, tworząc piasek i żwir, który jest następnie wdmuchiwany na szczyt wzniesienia, by utworzyć wydmy. Płaskowyż Ślepego Niedźwiedzia zawiera pole wydmowe o długości około pięciu mil, które zostało utworzone w ten sposób.

Jeśli chodzi o rzeczy do zrobienia w parku i wokół niego, Dune Climb jest popularnym wyzwaniem. Jest to 3,5-milowa kolejka górska wędrówki od podstawy wydm do pięknego niebieskiego jeziora Michigan. Dla tych, którzy są gotowi na trudniejsze, mniej zachęcające wyzwanie, zawsze jest 450-stopowa, bardzo stroma część wydmy w pobliżu Empire Bluff Overlook. To nie jest nielegalne, tylko nierozsądne. Ta część wydmy obecnie eroduje w tempie około stopy na rok (częściowo ze względu na wspinanie się na nią ludzi), i przypuszczalnie była częścią półwyspu, który kiedyś rozciągał się o dwie mile do jeziora Michigan.

Sleeping Bear Dune National Lakefront zostało uznane w 2011 roku za „Najpiękniejsze miejsce w Ameryce” przez publiczność Good Morning America firmy ABC i jest bardzo lubiane przez Mario Batali. Dla przypomnienia istnieją tam niedźwiedzie, które regularnie się budzą – czarne niedźwiedzie są specyficzne – jak również okazjonalny kuguar, więc kempingowicze powinni być czujni.

Przynieś dziesięć dolarów, dużo wody i wygodne obuwie. Poznaj swoje granice, jeśli zamierzasz się wspinać. Będziesz chciał robić zdjęcia. Upewnij się, że masz wiśnie w stanie Michigan.

Z Traverse City, najbliższego miasta do wydm, wybierz M-72 West do Empire, a następnie wsiądź na M-22 North, a następnie M-109 North (S Dune Highway).

Z północy lub południa wzdłuż brzegu, M-22 zabierze Cię do Glen Arbor, w którym momencie, w obu kierunkach, będziesz musiał dostać się do M-109, aby dostać się na wydmy.

Sprawdź również: https://dietasos.pl/slimberry/