Kentucky

Znany jako najdłuższy na świecie system jaskiń, Mammoth Cave zdobył swoją nazwę dzięki ogromnym rozmiarom. Do chwili obecnej zbadano ponad 392 mil wspólnych korytarzy jaskini, począwszy od rdzennych Amerykanów między 2000 a 8000 lat temu. Jaskinia jest tak długa, że ​​gdyby połączyć drugą i trzecią najdłuższą jaskinię na świecie, Mammoth Cave przyćmi ją ponad 100 mil.

Park Narodowy oferuje szeroki wachlarz możliwości zwiedzania jaskiń, niektóre wzdłuż elektrycznie oświetlonych tras turystycznych, a odwiedzający muszą nosić latarnie w innych miejscach. Wycieczka „Dziką jaskinią” wymaga użycia reflektorów i ochraniaczy na kolana, ponieważ jest to speleologiczna wycieczka, podczas której zwiedzający czołga się, ślizga się, szydzi i wspina się wzdłuż 5 mil nierozwiniętych przejść. Jedna trasa przenosi zwiedzającego do części podziemnego systemu rzecznego, aby zobaczyć strumienie, które są obecne na najniższym poziomie jaskini. Rejsy statkiem po rzece Echo zostały przerwane w latach 90-tych ze względu na zanieczyszczenia wymywane z deptaków, które doprowadziły do ​​wypłynięcia łodzi.

From the North: Take Interstate 65 do Exit 53 (Cave City Exit). Skręć w prawo w KY-70. Postępuj zgodnie z 70/255, jak staje się Mammoth Cave Parkway w parku. Postępuj zgodnie z Mammoth Cave Parkway do Visitor Center.

Z południa: jedź autostradą międzystanową nr 65 do zjazdu nr 48 (wyjście Park City). Skręć w lewo w KY-255 i jedź za 255, gdy stanie się Park City Road w parku. Postępuj zgodnie z Park City Road, aż dołączy do Mammoth Cave Parkway; Skręć w lewo. Postępuj zgodnie z Mammoth Cave Parkway do Visitor Center.

 

Polecamy:

http://www.gryfbet-gielda.pl/

http://www.bud-len.pl/

https://www.redsonia.pl/