Lodowiec Mendenhall

Lodowiec Mendenhall, niedaleko centrum Juneau, jest jednym z nielicznych lodowców alaskich z „EZ-pass”: Jest otoczony przez Narodowy Las Tongass, ale łatwo można tam dojechać samochodem, samolotem, pieszo, a nawet statkiem wycieczkowym.

Ta 13-milowa wstęga lodu wypływa z Juneau Ice Field, zamarzniętego płaskowyżu o powierzchni 1,500 km2, zasilającego 38 dużych lodowców. Pozostawione po ostatniej epoce lodowcowej pole lodowe i jego solidne, rzeczne potomstwo znajdowały się w okresie odosobnienia, a pustkowia otaczające Mendenhall znalazły się w dobrym wieściach / złych wiadomościach.

Złą wiadomością jest lód, który stale cofa się od czasów Małej Epoki Lodowcowej (globalny okres chłodzenia między XVI a XIX wiekiem) nadal się kurczy, gdy planeta nadal się ogrzewa. Dobrą wiadomością jest to, że ekspansja Mendenhall Lake – która narodziła się na początku lat 30 XX wieku z topniejącego lodu – oraz skoncentrowane działania ochronne, doprowadziły do ​​silniejszego, bardziej odpornego ekosystemu dla lasu i jego rodzimych populacji ryb i dzikich zwierząt, takie jak kozy górskie, niedźwiedzie, bobry.

Mendenhall znajduje się na terenie należącym do federalnej Służby Leśnej, która zapewnia udogodnienia, strażników parku, centrum dla zwiedzających oraz całoroczne eksponaty i działania edukacyjne. Trasy z centrum dla zwiedzających – niektóre leniwe i zapętlone, inne bardziej wymagające – sprawią, że będziesz blisko z lodowcem i sąsiadem z wodospadu, Nugget Falls, padającym tuż obok.
Know Before You Go

Lodowiec Mendenhall znajduje się około 12 mil na północ od Juneau, pięć mil na północ od międzynarodowego lotniska Juneau. Centrum dla odwiedzających i szlak są otwarte przez cały rok od 6 rano do północy. Wszystkie obszary zewnętrzne i szlaki są bezpłatne. W przypadku Centrum dla zwiedzających, eksponatów i obiektów obowiązuje opłata za wstęp w wysokości 5 USD lub można uzyskać karnet sezonowy za 15 USD. Dzieci poniżej 15. roku życia są bezpłatne. Wokół lodowca i wodospadu znajduje się kilka tras, więc sprawdź na stronie internetowej Serwisu Leśnego po prawej, aby dowiedzieć się, jak najlepiej dopasować swoje umiejętności do trekkingu. I pamiętaj, aby wziąć Nugget Falls Trail (około 3/4 mili), aby uzyskać lepszy widok na lód.

http://www.grajcarnia.pl/
http://www.faberfaber.pl/
http://www.pandasc.pl/
http://www.planszowadabrowa.pl/

Dodaj komentarz