Kokoen Garden

Ogród Kokoen, czasami nazywany Himeji Kokoen, znajduje się zaledwie pięć minut spacerem od zamku Himeji w prefekturze Hyogo w Japonii. Jeśli, na przykład, przybywasz za późno na zwiedzanie zamku, a wszyscy w twojej grupie są marudni, Kokoen Garden to świetna opcja.

Zbudowany w 1992 roku dla uczczenia setnej rocznicy założenia gminy Himeji, ogrody ustawione są w miejscu kilku domów samurajów – fakt ten został ustalony na podstawie siedmiu wykopalisk archeologicznych. Ustawione na prawie dziewięciu akrach, ogrody zostały zaprojektowane w stylu okresu Edo, okresu historii japońskiej w latach 1603-1868, kiedy to szogunami rządzili Japonią (zwaną także szogunatem Tokugawa).

Profesor Makoto Nakamura z Uniwersytetu w Kioto zaprojektował ogrody tak, aby każdy z nich skręcał w jedną z wielu ścieżek, zmieniając widok i wygląda na to, że wszedł zupełnie inny ogród. W związku z tym ogrody mają charakter tematyczny – ogród rezydencji pana, wraz z niezbędnymi mostami, wodospadem i stawem z koi, herbaciarnią, gdzie za dodatkową opłatą można wziąć udział w oficjalnej ceremonii parzenia herbaty, ogrodzie sosnowym, bambusowym ogrodzie , ogród kwiatowy itp.

Podczas gdy ogrody są piękne w każdym sezonie, jeśli możesz zorganizować swój harmonogram z odrobiną spontaniczności, udaj się do Japonii w okresie kwitnienia wiśni (w dowolnym momencie od marca do maja, w zależności). Trudno to przewidzieć, ale cały naród świętujący nowe życie w postaci doskonale delikatnych kwiatów na wcześniej nieurodzajnych drzewach jest niegdyś niezapomnianym przeżyciem na całe życie.

http://www.bud-len.pl/
http://www.dcgroup.pl/
http://www.gryfbet-gielda.pl/
http://www.ann-design.pl/

Dodaj komentarz