Kochia Hill

Mętne małe rośliny kochia, zwane inaczej cyprysami letnimi, nie mają wiele do oglądania przez większą część roku, ale pod koniec pory deszczowej przybierają niezwykły, czerwony kolor, nadając im nazwę „Płonący krzew”.

W Hitachinaka w Hitachi Seaside Park rozległy obszar pagórków pełen jest żywych, szkarłatnych krzewów, które kołyszą się z wiatrem, z krętymi, przypominającymi Oz drogami. Poza parkiem, kochia jest częściej zbierany dla bardziej przyziemnego celu, jakim jest tworzenie mioteł, ale park wykorzystuje to, jak spektakularnie może być, gdy jest zasadzony w takiej obfitości.

Łagodne stoki parku są pełne roślin kwitnących przez cały rok, często w ogromnych, monochromatycznych wyświetlaczach, a także słyną z niebieskich nemofilów, kwiatów z przezroczystymi niebieskimi płatkami. Z widokiem na wszystko jest nadjeżdżający diabelski młyn.

Aby dostać się do parku z Tokio, weź JR Joban Line super ekspresowe „Hitachi” do stacji Katsuta. Ze stacji Katsuta należy wsiąść do autobusu lokalnego z przystanku nr 1 i wysiąść na stacji Kaihin-Koen-Nishiguchi. Uwaga, mokra pora roku w Japonii trwa od początku czerwca do połowy lipca, więc jeśli planujesz zobaczyć zakwitające rośliny kochi, pamiętaj o odpowiednim zaplanowaniu podróży.

https://dogin.pl/
https://redsms.pl/
https://www.redsonia.pl/

Dodaj komentarz