Meoto Iwa

Usytuowane tuż przy brzegu Futami w Japonii, parę oceanicznych stosów skalnych stanowi symbol świętego zjednoczenia, które stworzyło duchy świata w wierze Shinto.

Dwie skały, zwane odpowiednio Izanagi i Izanami, są razem nazywane Meoto Iwa i są przez cały czas połączone grubą liną, która łączy miłośników. Kamienie są postrzegane jako reprezentacja sprzymierzonych dualizmów, stąd wychodnie zyskały przezwiska, takie jak „skały kochanka” i „poślubione skały”.

Fizycznie, kamienie nie są wyjątkowo duże, a większy z nich (Izanagi) stoi zaledwie dziewięć metrów wysokości, a ten mniejszy (Izanami) niewiele ponad trzy metry. Jednak kluczową cechą tego miejsca jest shimenawa, gruba lina ze słomy ryżowej, która została spleciona w specyficzny sposób, który jest poświęcony religii Shinto. Ogromna lina owija się wokół obu skał i mówi się, że waży co najmniej tonę. Sznur jest stale niszczony przez wodę morską i żywioły, ale był zastępowany trzy razy w roku w specjalnej ceremonii.

Meoto Iwa znajduje się także w pobliżu sanktuarium żywieniowego Shinto, w którym żaby są ważnym symbolem, więc oprócz uspokajającego cudu poślubionych kamieni, goście są również otoczeni ciekawymi żabami.

http://terazwsieci.pl/
http://www.gajg.pl/
http://www.3pionki.pl/
http://www.grykubusia.pl/

Dodaj komentarz