Kennicott Ghost Town

Miasto Kennicott na Alasce było kiedyś kwitnącym, pełnym robotników, którzy przybyli do miasta w poszukiwaniu bogactwa i pracy w kopalniach. Były firmy, sklepy, połączenia kolejowe i dużo życia. W 1938 r. Miasto zostało nagle opuszczone przez obywateli, pozostawiając większość swoich posiadłości. Od połowy lat 50. miejsce to jest całkowicie opuszczone.

W kopalniach Kennicott nie chodziło o kopalnictwo złota, jak w wielu innych miejscach, ale o miedź. Po odkryciu miedzi w okolicy w 1900 r. Grupa zamożnych inwestorów utworzyła Kennicott Copper Corporation (nazwaną, gdy pracownik biurowy błędnie pisał Kennicott), aby wydobyć niewiarygodnie bogate żyły w poszarpanych górach powyżej lodowców Kennicott i Root.

W ciągu 27 lat kopalnia była w pełni operacyjna, firma zarobiła ponad 100 milionów dolarów, a wokół kopalni rosło miasto firmowe. Częściowo dlatego, że napoje alkoholowe i prostytucja były zabronione w Kennicott, pobliskiej wiosce, McCarthy, wzrosła jako obszar świadczący nielegalne usługi niedostępne w mieście firmowym. Szybko rozrósł się do dużego miasta ze szkołą, szpitalem, salonem i burdelem.

W 1938 r. Złoża miedzi w większości zniknęły, a kopalnia została zamknięta, a miasto zostało opuszczone. W tym samym roku linia kolejowa przestała świadczyć usługi.

Dzisiaj Kennicott jest wirtualnym miastem-widmem, a wraz z McCarthy ma całoroczną populację zaledwie kilkudziesięciu osób. Położony głęboko w sercu Wrangell-St. Park i rezerwat Elias, to, co pozostało z tych miast, oferuje odwiedzającym posmak epoki górniczej na Alasce. Niektóre budynki z tamtej epoki są nadal w użyciu i są wymienione w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym.

Droga McCarthy Road kończy się przy kładce, która przecina rzekę Kennicott, około 5 mil od miasta Kennicott. Aby dostać się do Kennicott, musisz zaparkować samochód, przejść przez most ze swoimi torbami. Jadąc z Edgerton Highway przez Chitina, chodnik kończy się przy Copper River. Przejdź przez most do żwiru „McCarthy Road”. Na McCarthy Road nadal do końca na rzece Kennicott. Dostępna jest kładka dla McCarthy’ego. Od McCarthy’ego dzieli go 4,5 mil od Kennicotta. Do Kennicott można dotrzeć tylko pieszo lub z dostępnych wahadłowców. Pamiętaj, że usługi są ograniczone po rozpoczęciu podróży wzdłuż drogi McCarthy. W deszczową pogodę droga często staje się błotnista i śliska. Fragmenty drogi mogą być spłukiwane po ulewnych deszczach. Miękkie ramiona doprowadziły do ​​licznych wypadków i uszkodzenia pojazdu. Noś co najmniej jedną oponę zapasową i odpowiedni podnośnik samochodowy. Większość ludzi spędza co najmniej dwa dni na zwiedzaniu okolicy McCarthy / Kennicott. Camping jest dozwolony przy końcu drogi. Zakwaterowanie jest dostępne w McCarthy i Kennicott. Rezerwacje są zalecane. Jest kilka lokali gastronomicznych i bar. Istnieje wiele usług związanych z przygodami, takich jak loty w okolicach pasma górskiego Wrangell, rafting, wspinaczka górska i wycieczki z przewodnikiem po historycznych i dzikich terenach. Ośrodek Wrangell Mountain Center oferuje akredytowane kursy z badań nad dzikimi zwierzętami. Większość tych usług jest zamykana na zimę.

http://www.brugo.pl/
https://dogin.pl/
https://redsms.pl/
https://www.redsonia.pl/

Dodaj komentarz