Karaiby

Jak kłopotliwy jest ten tak zwany „Sanktuarium” Turtle. Gdy tylko upewniłem się, że zamierzam spędzić trochę czasu w Bequia, postanowiłem zatrzymać się w wylęgarni (wystarczy spojrzeć na mój pseudonim i zdjęcie z mojego profilu, aby zrozumieć, dlaczego: kocham żółwie morskie). Mój drugi ranek w Bequia, rzuciłem się na północny kraniec wyspy i znalazłem wylęgarnię nad brzegiem morza. Ale spędziłem tam tylko 20 minut, zanim uciekłem. Ponieważ w tym miejscu jest coś strasznego.

Nie mogłem tego wyrzucić z głowy i zacząłem zadawać pytania wokół Bequii. Oto kilka faktów, z których każdy może się nauczyć od rozmowy z lokalną ludnością i strażnikami parku oraz z kilkoma innymi informacjami z baz danych o ochronie żółwi. Choć może to brzmieć niewiarygodnie, większość z nich zostanie potwierdzona przez samego założyciela i właściciela wylęgarni, Orton King. (Na samym końcu tej listy zawarłem jednak nieco więcej informacji, które trudniej jest potwierdzić). Proszę być obiektywnym i dojść do własnego wniosku, jak to miejsce jest uruchamiane.

Fakty :

1. Po pierwsze, o basenach i żółwiach:

– Największy basen to zbiornik o wymiarach 6 mx 3 m, głębokości 50 cm, w którym znajduje się 35 cm wody morskiej. Dwadzieścia pięć dużych dorosłych żółwi jest w środku, próbując pływać w kółko, ale nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby to zrobić. Próbują pływać nad innymi żółwiami, wypływają na powierzchnię i docierają do krawędzi czołgu, aby oddychać i przeciągać się.

– Dla małych dzieci jest jeden mniejszy zbiornik (4m x 2m). Tam dwa znaki ostrzegają odwiedzających: „Nie dotykaj dzieci, Twoje ręce mogą sprawić, że będą chore”. Jednak dyżurujący pracownik trzyma z wody małe niemowlęta, aby przekazać je turystom, aby trzymali i robili zdjęcia. Dzieci są zestresowane, gdy są poza wodą.

– Istnieje wiele innych tak zwanych zbiorników „jednego żółwia”, w sumie prawie dwadzieścia. Są to kwadraty o wymiarach 60 cm x 60 cm, aw każdym z nich jest dorosły. Te żółwie są zbyt duże dla tych małych czołgów i niemożliwe jest, aby się odwróciły. Pozostają nieruchome, patrząc na przechodzących gości.

– Sam budynek wylęgarni nie jest w dobrym stanie, część dachu jest uszkodzona i zardzewiała, prawie spada.

– Z powodu niewielkich rozmiarów sadzawek, żółwie rozwijają grzyby na swoich muszlach. Każdy może zobaczyć to na żółwiach, a także wszystkie szczotki, które są używane do próbowania usunięcia grzyba z muszli.

– Aby wyczyścić żółwie i zbiorniki, personel używa roztworu wybielającego. Butelki wybielaczy są przeznaczone dla wszystkich, aby zobaczyć z jednej strony wylęgarni. (Kiedyś Orton King miał tyle pustych butelek do wybielaczy, że z nich zrobił choinkę.)

– Brudna woda i roztwór wybielacza są pompowane do morza. Na brzegu morza, obok wylęgarni (5 metrów od budynku), znajduje się ogromna ilość martwego odbarwionego korala. Wszyscy to widzą. Po przejściu dalej wzdłuż zatoki Park Bay od wylęgarni, brzeg morza i koralowiec wracają do naturalnego koloru.

– Śmiertelność żółwi w tej wylęgarni przekracza 85%. Aby wytłumaczyć tę wysoką postać, Orton King twierdzi, że jakkolwiek duża liczba ta wygląda, jest ona mniejsza niż śmiertelność żółwi w ich naturalnym środowisku (około 95%). To prawda. Jednak średnia śmiertelność wylęgarni żółwi na świecie jest znacznie mniejsza niż 85%.

– Nierzadko zdarza się zobaczyć pozostałości martwych żółwi na wyblakłym brzegu morza obok wylęgarni. Szczątki zostały po prostu wyrzucone przez płot.

2. Następnie fakty dotyczące Orton King (właściciel i założyciel wylęgarni):

– Orton King był wcześniej znanym łowcą żółwi na Bequia. Kiedy zrozumiał, że może zarobić więcej pieniędzy, przyciągając turystów do wylęgarni, niż polując na żółwie, zmienił swoją aktywność z żółwi polujących na trzymanie ich w niewoli. W rzeczywistości cała historia „ocalonego z wraku statku” to nic innego jak marketing.

– Orton King nie jest właścicielem ziemi, na której zbudował wylęgarni, on kucki na nim. W St-Vincent i na Grenadynach (stąd w Bequia) istnieje prawo stwierdzające, że jeśli skurczysz się i będziesz żył na lądzie wystarczająco długo (przez ponad 8 lat), możesz złożyć wniosek o jego posiadanie. Miejscowi ludzie poinformowali mnie, że jest to ciągły przypadek.