Karaiby

Zamek Czarnobrodego

Położona na pięknych Wyspach Dziewiczych, Zamek Czarnobrodego jest popularną atrakcją opartą na historii piratów i przemytników, historię, która może być tylko plątaniną.

Jeden z pięciu narodowych zabytków znajdujących się na Wyspach Dziewiczych, „zamek”, który jest właściwie dość prostą wieżą, został zbudowany w 1679 r. Jako wojskowa strażnica duńskich kolonistów. Budynek był pierwotnie znany jako Wieża Skytsborg, co oznacza „wieżę nieba” i faktycznie istniał przez wiele lat, zanim obecny imiennik wieży dotarł nawet do regionu. Czarnobrody działał na i na Wyspach Dziewiczych na początku 1700 roku i nie jest wykluczone, że wykorzystał starzejącą się wieżę jako bazę operacji, ale nie przedstawiono żadnych dowodów na poparcie tego. Pomimo braku dowodów i nieprawdopodobnych dat, opowieści o Czarnobrodym używające, a nawet budujące, wieża dla jego niegodziwych interesów nadal się mnożyła iw pewnym momencie spuścizna piracka przejęła całą tożsamość wieży.

Dziś zabytkowy kamienny punkt widokowy stanowi centralny punkt dobrze prosperującego przemysłu turystycznego skupionego na wyczynach Czarnobrodego. Z postacią tak legendarną, jak bezbarwne fakty Czarnobrodego, ma znaczenie znacznie mniej niż romantyczne opowieści.

Point Udall

Siedząc na końcu wyspy St. Croix jest kamienny pomnik, który wyznacza najbardziej wysunięty na wschód punkt (podróżą) terytorium Stanów Zjednoczonych. Znany jako Point Udall, zabytek witryny jest tak naprawdę zegarem słonecznym, który działał jako azymut pierwszego amerykańskiego wschodu nowego tysiąclecia.

Nazwa pochodzi od nazwiska Sekretarza Spraw Wewnętrznych, który służył pod dowództwem Johna F. Kennedy’ego, Stewarta Udalla, i został oznaczony jako geograficzny punkt zainteresowania do 2000 roku. W ramach obchodów tysiąclecia w kraju zainstalowano Pomnik Milenijny. Kamienny zegar słoneczny został umieszczony, aby pomóc w oznaczeniu, co byłoby pierwszym pojawieniem się pierwszego wschodu Ameryki na przełomie wieków. Pomnik składa się z czterech kątowych klinów wystających z ziemi wokół centralnego słupa. Kliny wykonane są z materiału kompozytowego z mniejszych kamieni połączonych cementem. Po służeniu jako stała pomiarowa dla wspaniałego pierwszego wschodu tego kraju, zegar słoneczny pozostał i nadal informuje czas słoneczny do dnia dzisiejszego.

Co ciekawe, Point Udall w St. Croix nie jest jedynym miejscem, które nosi nazwę. W rzeczywistości najbardziej wysunięty na zachód punkt w Stanach Zjednoczonych w Guam jest również nazywany Point Udall, chociaż jego nazwa pochodzi od innego źródła. Guam’s Point Udall został nazwany na cześć Morrisa Udalla, brata imiennika św. Croixa. Nazwa Guam została przemianowana w 1987 roku, aby pasowała do jej wschodniego odpowiednika. Jak zauważył później prezydent Bill Clinton na pogrzebie Morrisa Udalla, dni w Stanach Zjednoczonych zaczynają się i kończą w Point Udall.