Karaiby

Corral de Los Indios

Stonehenge w Anglii, Pierścień Brodgar w Szkocji, medykamenty amerykańskiego Zachodu, a także w Dominikanie, Corral de Los Indios: wydaje się, że jest coś uniwersalnego w tworzeniu okrągłych, kamiennych ceremonialnych i astronomicznych miejsc.

Jeden z niewielu pomników prekolumbijskich, które istnieją na Dominikanie, znajduje się w przybliżeniu 5 km. na północ od miasta San Juan de la Maguana, w centrum wyspy Santo Domingo. Jest to jeden z najważniejszych prekolumbijskich zabytków Antyli.

Witryna składa się z okrągłej polany o średnicy około 235 metrów, z szarego kamienia o długości 1,50 metra z twarzą wykrojoną na jednym końcu w środku. Chociaż badania na stronie są dość skąpe, mówi się, że na miejscu początkowo znajdowały się dwa rzędy czarnych kamieni tworzących dwa koncentryczne okręgi wokół centrum, które zostały zniszczone przez kierownika lub budowniczego nawadniania okręgów, dla prac hydraulicznych w kanale Juan de Herrera .

Miejsce to uległo dalszemu zniszczeniu w 1918 r., Kiedy Amerykanie, podczas inwazji na kraj, położyli kamień centralny w pionie. Pomiędzy latami 1960 a 1965 prace konserwatorskie wykonał Emil Moya Boyra, przywracając kamień centralny do pierwotnego stanu, w którym pozostał do dzisiaj.

Uważa się, że miejsce to było ceremonialnym miejscem dla Indian Caonabo i Anacaona, a także instrumentu astronomicznego. Mówi się, że z centrum skały można zaobserwować astronomiczne zjawiska i precyzyjnie wyrównać zewnętrzne pierścienie skał.

Muzeum Pamięci Odporności Dominikańskiej

Pamiątkowe manifestowanie najciemniejszych zakątków pamięci narodowej, Memoriał Muzeum Dominikańskiego Ruchu Oporu uhonorowało mężczyzn i kobiety, którzy walczyli z dyktatorskim reżimem Rafaela Leonidasa Trujillo i nadal naciskało na zmiany podczas chaotycznych lat politycznych przemian pod następcą Trujillo Joaquina Balaguera.

Prawie karykaturzysta w swojej samozwańczej, sadystycznej nikczemności, Trujillo, znany jako „El Chivo”, spędził 31 lat rządząc żelazną pięścią, przejmując dowolną posiadaną przez siebie własność, budując rozrzutne domy, przekazując majątek kraju rodzinie i przyjaciołom, gwałcąc młode kobiety do woli i zlecanie wielkich pomników własnej wielkości. Po drodze systematycznie eliminował wszelkie opory wobec swojego reżimu, wypełniając cmentarze Republiki Dominikany ponad 50 000 jego własnych ludzi. Kontrolował Dominikanę od 1930 r. Aż do zabójstwa w 1961 r., I chociaż był daleko od jedynego dyktatora w Ameryce Łacińskiej w tym czasie, jego bezwzględne dowództwo zawstydzało jego współczesnych.

Zarówno w obliczaniu, jak i potępieniu, Muzeum Pamiątek Dominican Resistance w Santo Domingo zawiera replikę niesławnych ośrodków tortur, dioramy poszczególnych epizodów historycznych, rotacyjne wystawy oraz zapisy, w których rodziny mogą rejestrować ofiary przemocy i przestępstwa Trujillo Era. Otwarte dla publiczności w 2011 roku, projekt jest przypomnieniem dla przyszłych pokoleń, że przeszłości nie można zapomnieć, aby teraźniejszość nie była brana za pewnik.

Alcantarilla Colonial (Colonial Sewers)

Pod Zona Colonial, najstarszą częścią Santo Domingo, hiszpańscy koloniści skonstruowali coś, co może być pierwszą kanalizacją w Nowym Świecie.

Założony w 1498 roku przez brata Krzysztofa Kolumba, Bartłomieja, miasto szybko się rozwijało. Pierwotne miasto zostało zniszczone przez huragan w 1502 r., Tuż przed przybyciem Nicolasa de Ovando, trzeciego gubernatora Indii. Przeniósł miasto w nowe miejsce i rozpoczął pracę nad infrastrukturą obywatelską dla nowej osady.

Od 1502 roku rozpoczęto budowę pierwszego systemu kanalizacyjnego o nazwie la Alcantarilla de Ovando lub „The Ovando Culvert”.

Ten pierwszy system był odpowiedni do obsługi południowej części miasta, ale dzięki budowie Atarazanas (serii historycznych domów) w 1509 roku dodano drugi, bardziej zaawansowany system tuneli o nazwie la Alcantarilla de Atarazanas.

Parque Independencia otoczony jest „fosą” osuszonych kanałów kolonialnych, które można zbadać. Kolejne wejście znajduje się poza Museo del Ron y la Caña na ulicy Isabel la Catolica.