Karaiby

Viaje Fantástico

W Hawanie Vieja znajduje się tajemniczy mosiężny posąg. Kobieta siedzi na szczycie jej wielkiego, pierzastego wierzchowca, jej ponętna postać jest zupełnie naga, z wyjątkiem szpilek na stopach. Masywne widły spoczywają na jej prawym ramieniu. Kogut, wciąż taki stoicki, patrzy przed siebie.

Nikt nie zna znaczenia ukrytej rzeźby. Utwór nazywa się Viaje Fantástico, więc może wybiera się na jakąś nudystyczną kolację. Lub, jak twierdzą niektóre teorie online, może mieć bardziej seksualną konotację, biorąc pod uwagę związek koguta z męskimi genitaliami. A może to tylko figura wyobraźni rzeźbiarza i nie ma żadnej większej symboliki.

Roberto Fabelo zainstalował samorodek sztuki w Plaza Vieja w 2012 roku bez wyjaśnienia lub kontekstu. Artysta, który zdobył nagrodę National Arts w 2004 roku, często przedstawia nagie kobiety o ptasich występach w swojej pracy.

Wieża Manaca Iznaga

Wieża Manaca Iznaga w Valle de los Ingenios na Kubie została wzniesiona w 1750 roku, aby obserwować i kontrolować niewolników pracujących na polach trzciny cukrowej wokół hacjendy (lub plantacji). Na wysokości 7 pięter i 136 stopni na szczyt warto wspiąć się na dolinę. Dzwony, które kiedyś regulowały codzienne życie młyna, są nadal nietknięte.

Wieża Manaca Iznaga to najwyższa wieża widokowa zbudowana w regionie Karaibów.

Przystosowane za zgodą Exploguide.com poświęcone podróżnym szukającym alternatywnych i niedoszłych podróży.

Lokomotywy Mal Tiempo

Kuba, będąc pierwszym krajem Ameryki Łacińskiej, który dostała kolej, ma dziś kilka starych lokomotyw i jest popularnym miejscem dla entuzjastów, którzy chcą naprawić swój pociąg.

Skład pociągu Mal Tiempo w Cienfuegos przedstawia cztery starodawne lokomotywy parowe Baldwin, które kiedyś przewoziły cenną trzcinę cukrową. Podążaj za torami do Muzeum Marynarki Wojennej, aby uzyskać więcej wspomnień historycznych.

Przystosowane za zgodą Exploguide.com poświęcone podróżnym szukającym alternatywnych i niedoszłych podróży.

Parque Prehistórico

Mały znak przy drodze mówi: „Parque Prehistórico de Referencia Nacional. Paleontologia. Biologia. Antropologia. Medycyna naturalna „, która jest tylko pierwszą oznaką eklektycznych propozycji na przyszłość. Park jest pełen roślin i okazów, które zebrał Coro lub ludzie wysłali go ze wszystkich zakątków świata. Okrywa swoje okazy w prymitywnych betonowych kolumnach z wbudowanymi szklanymi oknami widokowymi i zna historię każdego kawałka. Oprócz kolekcji skał, muszli i skamielin Coro uprawia rośliny endemiczne, lecznicze i prehistoryczne.

Coro da ci bardzo animowaną wycieczkę, jeśli przyłapie cię na zwiedzaniu parku, a jego historyczne opisy mieszają się ze wspaniałymi filozoficznymi rozważaniami. „Jestem ignorantem”, nieustannie mówi, „ale uwielbiam się uczyć.” Jest po prostu zachwycony wszystkim, co starożytne. Jego entuzjazm pokazuje w cementowych rzeźbach dinozaurów w całym parku, które są bardziej impresjonistyczne niż reprezentacja jakiejkolwiek twardej anatomii. W całym parku znajdują się również rozproszone fragmenty przedstawiające rozwój starożytnego człowieka za pomocą szorstkich kamiennych figurek, które wyglądają, jakby pochodziły z czasów łowców i zbieraczy.

Podczas gdy nie ma opłaty za wstęp do parku, Coro poprosi o darowiznę na wycieczkę. Jeśli jednak chcesz go przywieźć lub wysłać, okaza się bardzo dobrze o tę darowiznę.

José Martí Bust na Pico Turquino

José Martí, XIX-wieczny polityk poetycki, który swoje życie poświęcił wyzwoleniu Kuby z Hiszpanii, jest jedną z najważniejszych postaci w historii wyspy. Jego popiersie zostało umieszczone na szczycie Pico Turquino w 1953 roku, aby uczcić stulecie od narodzin Martíego. Zupełnie, podobnie jak rok, rozpoczęła się kubańska rewolucja Fidela Castro.

Jako młody człowiek w połowie XIX wieku Martí został deportowany do Hiszpanii z powodu nielojalności wobec korony. Spędził kilka lat w środowisku akademickim, zdobywając wykształcenie z zakresu filozofii i prawa oraz uniwersytet. Po przeprowadzce po Ameryce Łacińskiej powrócił na Kubę, by ponownie zostać deportowanym i oddzielić się od rodziny. Martí przeżył resztę swojego życia na wygnaniu, pracując jako dziennikarz i walcząc o niepodległość Kuby.

Będąc na emigracji w Nowym Jorku, założył Kubańską Partię Rewolucyjną. Jako polityk generował wsparcie dla ruchu, zbierając fundusze i wygłaszając przemówienia. W 1895 r. Ponownie powrócił na Kubę, tym razem na czele armii. Martí wylądował na wschodnim wybrzeżu wyspy, walcząc o trzecią wojnę o niepodległość Kuby. Podczas gdy reszta jego jednostki wycofywała się, Martí oskarżał bezpośrednio w hiszpańskiej linii o rozkazy. Został zabity w ostatecznej demonstracji buntu.

Po trzech kolejnych latach walki Kuba uzyskała niepodległość dzięki interwencji Stanów Zjednoczonych. Choć król był suwerenny, nie był naprawdę niezależny, dopóki nie doszło do rewolucji Fidela Castro. Rewolucja kubańska rozpoczęła się w 1953 r. – stulecie urodzin Martíego, aw tym samym roku jego popiersie zostało umieszczone na Pico Turquino.

Popiersie zostało skonstruowane przez Jilmę Maderę, znaną najlepiej ze swojego „Chrystusa z Hawany”. Wizerunek Martí został dostarczony do obecnej lokalizacji przez Celię Sanchez, feministyczną ikonę kubańskiej rewolucji, podobno kochankę Castro. Z punktu widzenia prawie 7000 stóp, symbolicznie czuwa nad niezależną Kubą, narodem, za którego wolność walczył.