Dr. Seuss House aka The Goose Creek Tower

Ukryta w rzadkich lasach w Willow, Alaska jest dziwacznie osobliwym domem, znanym przez mieszkańców jako Dom Dr. Seussa, choć nie jest to to, co nazywa to jego twórca. Chociaż ten kapryśny dom nie ma bezpośredniego związku ze słynnym autorem, łatwo zauważyć, jak struktura ma swój pseudonim.

Usytuowany w niewielkiej miejscowości Talkeetna na Alasce, fantastyczny dom jest tym, co większość z nas opisałaby jako coś, co widzieliśmy w książce Dr. Seussa. W przeciwieństwie do tego, o czym pisał doktor Seuss, ten „dom jest prawdziwy, to nie jest fantazja” – mówi Phillip Weidner, twórca, budowniczy i właściciel wysokogórskiego domu, który ma 185 stóp wysokości.

Weidner początkowo planował tylko zbudować dwukondygnacyjną chatę, po czym pozwolił, by jego umysł (i stopień inżyniera) przejął kontrolę. Postanowił dodać kolejne piętro. Potem inny, i kolejny, i po prostu dalej podnosił się. W zależności od tego, jak na to patrzysz i na które drabinach i schodach wspinasz się na szczyt, jest między 14 a 17 pięter.

Gdy dojdziesz do góry, masz widok ponad 300 mil, mówi Weidner. Oficjalna nazwa domu to Goose Creek Tower, ale Weidner nazywa to swoim „wierszem do nieba”.

Budowa domu trwa już 20 lat. Ponieważ Weidner jest jednym z najlepszych prawników na Alasce, ma trudności ze znalezieniem czasu na pracę nad nim. Mówi jednak, że kiedy skończy, on i jego rodzina będą cieszyć się wieżą. Przede wszystkim usiądzie na szczycie i będzie obserwował Zorzy Polarnej.

Dom pozostaje dziwny, że goście z małego miasteczka mogą oglądać z drogi, ale nie jest już otwarty dla odkrywców.

http://terazwsieci.pl/
http://www.gajg.pl/
http://www.angelofdeath.pl/
http://www.grykubusia.pl/

Dodaj komentarz