Aogashima Volcano

Kiedy myślisz o Japonii, jedną z pierwszych rzeczy, o których możesz pomyśleć, jest rozległa miejska metropolia Tokio.

To, o czym nie można pomyśleć, to wulkaniczna wyspa na odległym archipelagu. Wydaje się jednak, że wpływy stolicy sięgają daleko poza granice miasta, 200 mil do małej, pięknej wulkanicznej wyspy Aogashima, gdzie technicznie Tokio rządzi 170 mieszkańcami.

Prawda jest taka, że ​​nie ma wiele do rządzenia. Poza kilkoma „minshukus” (coś w rodzaju budżetu ze śniadaniem), sklepem ogólnym i lądowiskiem dla helikopterów, nie ma wiele do ustalonego obszaru wyspy. Główną atrakcją jest potężny podwójny wulkan, a sama wyspa to gigantyczny wulkan trzymający w sobie mniejszy wulkan wyrastający z jego środka. W rzeczywistości, nazywając Aogashimę podwójnym wulkanem, zaniża cenę, ponieważ jest zbudowany z pozostałości co najmniej czterech wulkanów podwodnych.

Chociaż od czasu ostatniej erupcji minęło już trochę czasu, wyspa była miejscem serii trzęsień ziemi, znanych jako „rój trzęsienia ziemi” w 1780 roku i dużej erupcji w 1785 roku, która zabiła 130-140 ludzi, prawie połowę wyspy. populacja. Chociaż od lat 80. XVIII wieku panuje geologiczny spokój, mieszkanie obok aktywnego wulkanu wewnątrz innego większego wulkanu, zbudowanego z resztek wcześniej zniszczonych wulkanów, wydaje się być kłopotliwe.

Aogashima to jednak piękne miejsce do odwiedzenia, a do wyspy można dotrzeć z Hachijo-jima helikopterem lub promem. Szlaki turystyczne prowadzą aż do krawędzi wewnętrznego wulkanu, gdzie można ugotować jaja w wylocie pary, piękne widoki na nocne niebo bez zanieczyszczenia światłem i sauna zasilana aktywnością wulkaniczną w mieście. Zrelaksowany, spokojny i piękny, służy jako ucieczka od manii współczesnego Tokio. Możliwe, że Aogashima byłby wart wydmuchiwania na kawałki wulkanu.

http://www.americanbar.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://kzpr.pl/
http://podrozetv.pl/

Dodaj komentarz