Australia

Sympozjum Rzeźby Złotego Wzgórza

Na szczycie Sundown Hill dwanaście rzeźb z piaskowca stoi naprzeciw jaskrawych zachodów słońca w Żywym Pustynnym Sanktuarium.

Te charakterystyczne symbole australijskiego buszu zostały stworzone przez dwunastu różnych artystów z całego świata. Rzeźbiarze z Gruzji, Meksyku, Syrii, Bathhurst Island i Australii wzięli udział w sympozjum rzeźby, używając łącznie 53 ton piaskowca między nimi. Projekt został wyreżyserowany i zorganizowany w 1993 roku przez artystę Lawrence’a Becka.

Big Bench

Australia jest domem dla więcej niż tylko kilku wielkich rzeczy. Mówi się, że wielki kraj ma miłość do podobnie dużych obiektów. Big Bench to tylko jeden z luźno powiązanych zestawów około 150 rzeźb i dużych struktur rozsypanych po całym kraju. Większość z nich, w tym Big Bench, służy jako jedne z najlepszych w kraju pułapek turystycznych i można je znaleźć wzdłuż głównych dróg i autostrad lub między wybitnymi kierunkami podróży.

Big Bench został zbudowany we wrześniu 2002 roku w Broken Hill w Nowej Południowej Walii w ramach wystawy Krajobrazy i tła. Dwa i pół raza zwykła ławka, Big Bench został zbudowany na szczycie Line of Lode, wysokiego wzgórza złóż mineralnych, który biegnie w centrum Złotego Wzgórza.

Titanic Bandsmen Memorial

To powszechne wyrażenie – znajdowanie drogi do popkultury, literatury, tekstów piosenek, snuristycznych blogów politycznych i wzruszających hołdów wytrwałości. Niemal każdy słyszał to z jakiegoś powodu, ale ironicznie mniej znane jest jego prawdziwe życie w legendarnej opowieści z tragedii Titanica.

Prawie powszechnie znana opowieść o bandach, którzy grają jako zatopiony w Titanicu, jest historycznie ponurą historią ucieleśniającą zalety odwagi, koleżeństwa i opanowania w obliczu nieuchronności. Chociaż nie istniał żaden dosłowny dowód działania bandytów, relacje z pierwszej ręki ocalałych były uniwersalne i ledwo kwestionowane, wywołując smutek wśród obywateli na całym świecie, gdy uderzyła ich sugestywna krystalizacja tragedii.

Kiedy ciało kapelmana Wallace’a Hartley’a znaleziono dwa tygodnie po zatonięciu Titanica, wciąż ubrane w jego pozytywkę i mundur, legenda była prawie udowodniona, a po jego pogrzebie niedługo później pojawiło się oszałamiające 30 000 ludzi.

Wezwania do zaszczytów i pomników ofiar katastrofy Titanica rozpoczęły się niemal natychmiast, w tym jeden dla bandytów w Broken Hill, Nowa Południowa Walia, Australia. Mimo że żaden z tych zespołów nie był Australijczykiem, ich pomnik w Stuart Park został ukończony niecałe dwa lata później, w grudniu 1912 roku.

Napisane nutami muzycznymi do „Nearer, My God, To Thee”, szeroko rozpowszechnione jako ostatnia piosenka, jaką grali, Memorial Bandsmen’s Memorial zostało poświęcone tysiące kilometrów od wystrzelenia Titanica, jego przeznaczenia lub jego zatonięcia. udowodnij, jak daleko przeszedł smutek tej tragedii.

Wielka mrówka

Australia jest domem dla więcej niż tylko kilku wielkich rzeczy. Wielka mrówka to tylko jeden z luźno powiązanych zestawów około 150 rzeźb i dużych struktur rozsypanych po całym kraju. Większość z nich, w tym Big Ant, służy jako najlepsze pułapki turystyczne w kraju i można je znaleźć wzdłuż głównych dróg i autostrad lub pomiędzy głównymi kierunkami podróży.

Zbudowany w 1980 roku w hotelu Stephens Creek Big Ant został zaprojektowany przez artystę Pro Hart. Posąg został ostatecznie przeniesiony do obecnej lokalizacji w Broken Hill, ale dopiero po jego oddaniu do miasta w 1990 roku, aby stanąć obok Centrum Informacji Turystycznej. Dziś mrówka znajduje się także w pobliżu galerii Broken Hill Pro Hart, co ma sens, biorąc pod uwagę jej oryginalnego twórcę i jego pracę jako najbardziej oczywistą reprezentację artystycznego ducha miasta.

Muzeum Mad Max 2

To sanktuarium najbardziej znanego wędrownego pustkowia w filmie znajduje się w miejscu, gdzie kręcono filmy.

Gdy obsesja jednego człowieka na temat filmów „Road Warrior” doprowadziła go do przeniesienia się do australijskiej scenerii, o której tak długo fantazjował, posunął się o krok dalej i założył Mad Max 2 Museum, pięknie zatłoczoną kolekcję prawdziwych i ręcznie robionych rekwizytów i efemeryd z filmy.

Otwarte od 2010 roku muzeum jest dziełem jednego Adriana Bennetta, który obejrzał filmy Mad Max i Mad Max 2: The Road Warrior i został natychmiast zmieniony. Po obejrzeniu filmów miał obsesję na punkcie znalezienia wszystkiego, co mógł o nich, szukając rekwizytów i innych artefaktów, jak nieużytek szukający gazu. Jego obsesja doprowadziła go ostatecznie do przejścia do Silverton w Australii, jednego z miejsc, w których kręcono filmy. To tutaj założył swoje muzeum, umieszczając swoją obszerną kolekcję eksponatów Mad Max i wyposażając swoje podwórko jak post-apokaliptyczną chatę.

Muzeum oferuje szeroki wybór pełnowymiarowych kostiumów i rekwizytów, a także obszerną kolekcję zdjęć i produkcyjne fototapety, ale klejnoty kolekcji muszą być działającymi replikami samochodów, z których jeden był rzeczywiście używany jako samochód Road Warrior. Pojazdy typu Interceptor od czasu do czasu można zobaczyć jeżdżące po Silverton.

Chociaż nie ma działającego Thunderdome’a ​​(prawdopodobnie dlatego, że nie wchodziło to w grę aż do trzeciego filmu), po ponownym uruchomieniu popularnej postapokaliptycznej serii w pracach, Muzeum Mad Maxa Bennetta może stać się pustynnym hot spotem tak czy inaczej.

One Reply to “Australia”

  1. Australia to jedno z miejsc, które kiedyś muszę odwiedzić

Dodaj komentarz