Ra Paulette’s Hand-Carved Caves

Od ponad 25 lat artysta z Nowego Meksyku, Ra Paulette, tworzy naturalne szczeliny na pustkowiach Nowego Meksyku i pieczołowicie rzeźbi, kopie i rzeźbi skomplikowane podziemne cuda.

W 14 różnych jaskiniach na pustyni na północ od Santa Fe, Paulette stworzył podziemny świat fantazji, wykorzystując jedynie moc własnych rąk. Czasem wykorzystując istniejące szczeliny, a czasem po prostu tunelując w miękkich skałach piaskowca, artysta tworzy osobliwe podziemne przestrzenie, do których przypisuje rodzaj duchowej mocy.

Żadne z dwóch jaskiń Paulette są podobne, niektóre z niewysokimi drzwiami lub świetlikami, które wpuszczają słońce, podczas gdy inne zawierają ławy wyrzeźbione w ścianie lub głębokie nisze na migające świece. Ściany jaskiń są również ozdobione rzeźbionymi wzorami, od kwiatów, przez abstrakcyjne słońca, aż po fantazyjne wzory; wszystkie wyglądają tak, jakby powstały naturalnie, ponieważ same są wyryte w ścianach jaskiń.

Paulette uważa, że ​​jego twórczość jest bardziej hobby lub służbą publiczną niż przedsięwzięcie zarabiające pieniądze i ogólnie po prostu opuszcza jaskinie, aby inni odkryli je po zakończeniu. Ma nadzieję, że ci, którzy przyjdą po nim, mogą odkryć spokój lub epifanię w swoich komnatach. Paulette znajduje swoją radość w tworzeniu rzeczy, niekoniecznie w rzeczach „gotowych”.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://podrozetv.pl/