Nigeria Święty Las Osun-Osogbo

Według folkloru Joruba bóstwo lub Orisa płodności nazywa się Osun. Osun walczył z jedną z żon Sango i zmienił się w rzekę Osun. Gaj uważany jest za święty, ponieważ uważa się, że bóstwo żyje w rzece. Gaj został odkryty przez łowcę słoni podczas wyprawy. Bogini i ludzie zawarli porozumienie, że Osun będzie chronił ludzi, jeśli zbudują dla niej kapliczkę i będą chronić gaj. Wielbiciele przynosili ofiary bogini, a kobiety przychodziły po błogosławieństwa, jeśli były jałowe.

Austriaczka o imieniu Susan Wenger i kilku innych artystów uratowało gaj przed wyburzeniem, wznosząc ogromne rzeźby z żelaza i błota. Wyszła za mąż za lokalnego perkusistę i mieszkała w Osun Oshogbo aż do śmierci. Gaj Osun-Osogbo został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2005 roku.

Nad brzegiem rzeki Osun w małej wiosce. Opłata wpisowa wynosi 3 USD. Jeśli przywieziesz kamerę, jest dodatkowa opłata za kamerę w wysokości 10 USD. Zaleca się, aby uzyskać przewodnik, aby w pełni zrozumieć znaczenie i historię (negocjuj z nimi wcześniej, zapłać około 2 USD). Bądź świadomy, że w rzece często odbywają się rytuały oczyszczające i dlatego nie ma zdjęć, kiedy to się dzieje.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://www.brugo.pl/