Karaiby

Vieques Military Bunkers

Podczas II Wojny Światowej mała wyspa Vieques została niemal całkowicie opanowana przez amerykańskie siły morskie, które zajęły oba krańce wąskiego pasma ziemi, a dziś ukryte bunkry, które zbudowali, pozostają nadal, opuszczone i pełne detrytusu.

Leżący tuż przy wybrzeżu Puerto Rico, Vieques znajduje się w pozycji, która stała się strategicznym punktem po tym, jak Ameryka dołączyła do II wojny światowej. Kupując 2/3 wyspy w 1941 r., US Navy zbudowała ośrodek szkoleniowy na wschodnim końcu i szereg ukrytych betonowych bunkrów na zachodnim krańcu, pozostawiając środek wyspy do użytku cywilnego. Bunkry służyły do ​​przechowywania broni i amunicji i zostały wbudowane w naturalne kontury wyspy, dzięki czemu każdy, kto ogląda kompleks z powietrza, po prostu zobaczy serię wzgórz.

Po wojnie wojsko nadal korzystało z wyspy, by przechowywać, i znacznie bardziej niszczycielsko, testować swoje uzbrojenie, powodując niezliczone szkody dla ekologii i społeczności na wyspie. Dzięki wielokrotnym protestom siły zbrojne zgodziły się na wycofanie z wyspy w 2003 r., Pozostawiając po sobie nie tylko stały system bunkrowy, ale także niezliczone niewybuchy, które wciąż znajdują się dzisiaj.

Pozostałe bunkry są puste i opuszczone. Niektóre z nich są nadal zamknięte i zamknięte, ale wiele z nich otwiera się, odsłaniając stosy monitorów komputerowych i innych pozostałości po ich działaniu. Sekcje wojskowe wyspy są nadal ograniczone ze względu na występowanie niebezpiecznej amunicji, ale bunkry pozostają, czekając na eksplorację w dniu ostatecznego zakończenia sprzątania. Oczyszczanie jest obecnie realizowane przez US National Fish & Wildlife Services.

Najlepszym sposobem jest wynajęcie skutera od Isabel II lub Esperanza i przejazd Północnym Wybrzeżem, przejście przez Mosquito Pier i śródlądowe na wiele dróg, na których znajdują się bunkry. Drogi są często porośnięte roślinnością i naprawdę małe, więc łatwiej je odwiedzić skuterami.

Stacja radarowa Pico Del Este

Kiedyś droga była zamknięta. Jednak w 2005 r. FAA zdecydowało o zamknięciu stacji radarowej w Pico del Este, wysoko w El Yunque, w tropikalnym lesie Puerto Rico.

Stacja była monitorowana przez 24 godziny na dobę, dopóki nie została zamknięta, a lokalizacja jest obecnie wyprzedzona z natury. Budynki pogarszają się z upływem czasu, wilgotności i deszczu. Wielu zwiedzających miasto / dżunglę odwiedzi teraz tę stronę i jest ulubionym miejscem geocaching.

Aktualizacja: od września 2014 r. Strona jest aktywnie demontowana i usuwana przez FAA. Podczas próby uzyskania dostępu do witryny bardzo prawdopodobne jest napotkanie pracowników i / lub pracowników administracji państwowej, nawet w weekendy; spodziewaj się, że przynajmniej się odwrócisz. Nie wiadomo, w jakim stopniu zostały zburzone.

Aktualizacja: 1 stycznia 2015 r. Mniejsza kopuła radarowa jest zniszczona w około 50%, podczas gdy większa pozostaje nienaruszona. Polecam wizytę w wakacje, ponieważ nie mieliśmy żadnych zakłóceń. Zauważ, że jest to około 2,5 mil od bramy i głównie pod górę, więc weź wodę.

Weź Road # 3 z miasta Rio Grande, następnie jedź drogą nr 191 do lasu deszczowego. Jedź całą drogę do el Yunque Rock Tower, aż dojdziesz do drogi # 930. Droga # 930 może być trochę trudna do zobaczenia, a droga jest nieoznakowana, z wyjątkiem lub barykad i oznakowania Brak parkingu. Jeśli jedziesz dalej i widzisz żółtą bramę po prawej stronie, właśnie ją przeoczyłeś. Wracaj, a pierwsze prawo zabierze Cię na drogę # 930. Współrzędne GPS dla drogi nr 930: N 18 ° 17.758’W 65 ° 47.332 ’