Karaiby

W Port Royal (na lądzie):

Narodowe Muzeum Archeologii Historycznej: poświęcone historii Port Royal, a także historii mieszkańców Jamajki. Otwórz Mon-Sat 10-5.

Fort Charles i Fort Charles Maritime Museum: Pierwotnie zbudowany przez Anglików jako Fort Cromwell po zdobyciu ziemi od Hiszpanów, fort jest w dobrej formie głównie ze względu na intensywne działania konserwatorskie i odbudowy z biegiem lat. Tablica z napisem „Ty, który masz na nogach, pamiętasz jego chwałę” przypomina, że ​​stacjonował tutaj młody Horatio Nelson.

Blue Hole Mineral Spring

Usytuowany na uboczu w odległej części Jamajki, miejsce to jest popularną atrakcją, która pozostaje otwarta do wczesnych godzin porannych, kiedy ostatnia osoba odjeżdża.

Przy powierzchni chłodnej wody 25 stóp pod ziemią odwiedzający albo nurkują, albo schodzą po drabinie. To kolejne 30 stóp na dno. Przepastne otwarcie jest całkowicie zamknięte w wapieniu krasowym, naturalnie występującym minerale, które filtruje równomierne upwelling wody, pozostawiając czysty, czysty basen.

Mówi się, że błoto wokół basenu jest wspaniałe dla skóry, a woda jest ceniona ze względu na jej właściwości mineralne. A jeśli nie jesteś wystarczająco odważny, aby się w nim wdrapać, no cóż, jest basen z wodą z dziury przepompowywany na wyższy poziom.

Staw Firewater

Źródła ognia występują w rzadkich i różnych formach. Sprężyna przeciwpożarowa Yanar Bulag w Azerbejdżanie pochodzi z wody przepływającej przez rurę, w wyniku czego powstaje koncentracja gazów, co powoduje, że płomień staje się coraz bardziej imponujący. Kontrastuje to z wiecznie płonącym antarktycznym jeziorem lawy w Mt. Erbus, który po prostu nie przestanie palić i bulgotać w sposób niekontrolowany, i łatwo jest znaleźć sobie coś, co będzie między nimi.

Wprowadź Firewater Pond w St. Ann na Jamajce.

Być może zainspirowany idyllicznym otoczeniem tropikalnej doskonałości, ta spokojna bulgocząca naturalna wiosna oferuje idealną równowagę między musującą zabawą, jeśli chodzi o urzekające wzajemne oddziaływanie ognia i wody. Spokojna grota, tajemnicza lokalizacja i delikatne bąbelkowanie powierzchni wody przypominają jeszcze bardziej drogie spa niż łatwopalny basen.

Odwiedzający powinni być ostrożni, jeśli chodzi o zanurzenie – jednak silne naturalne gazy powodują subtelne bulgotanie tej wiosny, a jeśli się zapalą, gaz będzie silnie i znacząco palił. Więc nie jest to najbardziej kojące kąpiele.

Wciąż imponujące dla mieszkańców i turystów, ta wyjątkowa wiosna jest z pewnością na uboczu w porównaniu do zatłoczonych plaż w Montego Bay i oferuje doświadczenie, którego nie można znaleźć nigdzie w pobliżu domu. Przynajmniej nie jest to idealnie.

Bar Pelikana Floyda

Wyniesiony na palach nad głęboką cerulejską wodą Jamajki’s Parottee Bay, bar Pelikana Floyda chciałby ci służyć „Pelikanową Doskonałością”.

Położona mniej więcej kilometr od wybrzeża, ta wodopojemkowa wodopój wygląda tak, jakby ktoś został przygwożdżony do szklanki. Zasadniczo chatka wykonana z drewna, liści palmowych, bibelotów i złomu, Floyd’s przypomina klub kogoś, kto po prostu wymaga łodzi.