Karaiby

Witamina B12 jest kolejnym kluczowym elementem ich udanego wzrostu, a czerwone drzewa mangrowe, które wylewają wodę, zapewniają mnóstwo pokarmu dla dinoflagellates. Bioluminescencja występuje jako reakcja chemiczna w organizmie, gdy jest podniecona lub zaburzona przez ruch. Uważa się, że błyski światła są mechanizmem obronnym, mającym na celu zestrzelenie potencjalnych drapieżników, a nawet przyciągnięcie tych, którzy znajdują się wyżej w łańcuchu pokarmowym, do żerowania na mniejszym życiu wodnym, które żywi się dinoflagellatami. Po rytmie okołodobowym bioluminescencja zachodzi tylko w nocy, co pozwala na doładowanie bulionów w zasadzie w ciągu dnia. Im więcej słońca laguna otrzyma w ciągu dnia, tym jaśniejsze organizmy będą świecić w nocy, więc najlepiej nie odwiedzać po deszczowym dniu lub podczas pełni księżyca.

Bioluminescencja to fascynujące zjawisko, które wciąż nie jest w pełni zrozumiałe, a naukowcy z całego świata zostali przyciągnięci do Glistening Waters, ponieważ oferuje idealne warunki do studiowania dinoflagellates. Jeśli chodzi o turystów, jeśli naturalne piękno nie jest wystarczającą przynętą, jamajski folklor uznał świetlistą lagunę za rodzaj fontanny młodości. Legenda głosi, że kobiety, które kąpią się w wodach bogatych w minerały, stają się piękniejsze i wyglądają młodziej, podczas gdy mężczyźni rzekomo odnoszą korzyści ze wzrostu wielkości penisa i nowych poziomów męskości.

Znajduje się w Falmouth na Jamajce, na północnym wybrzeżu wyspy od A1, 20 minut na wschód od Montego Bay i 45 minut na zachód od Ocho Rios.

Wycieczki po lagunie biegną noc po zachodzie słońca. Operatorzy łodzi regale odwiedzają zarówno prawdę, jak i folklor laguny. Odwiedzający mogą unosić się w wodzie i cieszyć się oświetleniem tej prawdziwej, naturalnej osobliwości.

Zatopione Pirate City w Port Royal

Edmund Heath, który przeżył i naocznego świadka trzęsienia ziemi w 1692 roku, napisał te słowa w liście z bezpieczeństwa statku zacumowanego w miejskim porcie, z widokiem na ruiny jego miasta. Port Royal, zwany niegdyś „najbardziej niegodziwym i grzesznym miastem na świecie”, słynął na całym świecie ze swojej gorzały – wywołującego zaciemnienie Kill Devil Rum – jego piratów i prostytutek. Nie trzeba dodawać, że kiedy miasto było prawie zniszczone, istniały pewne grupy, które postrzegały to jako wygodne rozwiązanie brzydkiego problemu.

Anglicy i ich piraci byli stosunkowo nowi w tym rejonie. Jamajka była w posiadaniu Hiszpanów od czasu, gdy Kolumb po raz pierwszy oświadczył, że „najpiękniejsze oczy wyspy ujrzały światło” w 1494 roku. Bez złota i innych oczywistych bogactw wykorzystywanych, Hiszpanie utrzymywali go, ale nie skupiali tam zbyt wiele energii. Przeszła pod władzę angielską w 1655 roku, po tym jak Cromwell wysłał angielskich najeźdźców, by najechali i zdobyli hiszpańską fortecę w Hispanioli (obecnie Haiti i Dominikana, a następnie centrum handlu hiszpańskiego na Karaibach). Ludzie Cromwella nie zdołali spektakularnie zabrać Hispanioli i obrócili się na Jamajkę jako opcja druga, lepsza niż nic.