Karaiby

Niedokończony Kościół

Podczas gdy Kościół Niedokończony w Bermudach wygląda tak, jakby był zbudowany w średniowieczu i pozostawiony by się rozpadł i zgnił, jest to właściwie dość niedawna konstrukcja, której nie udało się ukończyć z powodu fatalnej pogody, sprzeciwu kongregacji i pustej kasety. .

W 1800 roku kościół św. Piotra w St. George, Bermudy zostały poważnie uszkodzone przez burzę. Obrażenia były tak druzgocące, że podjęto decyzję o budowie nowego kościoła, a nie nawet o naprawie oryginału. Tak więc praca nad Niedokończonym Kościołem rozpoczęła się w 1874 roku, chociaż nigdy się nie skończy. Niemal natychmiast finansowanie projektu stało się problemem, ponieważ nie było po prostu zbyt wiele, aby wesprzeć projekt. Doprowadziło to do podjęcia decyzji o przeznaczeniu funduszy na naprawę starego kościoła, czyniąc nową konstrukcję przestarzałą, zanim jeszcze została ukończona. Projekt został zasadniczo porzucony, mimo że był bardzo dopracowany i prawdopodobnie zostałby wznowiony, gdyby nie burza z 1926 r., Która zniszczyła dużą część pracy, którą wykonano.

Bazylika Świętego Piotra została odrestaurowana i jest obecnie najstarszym kościołem anglikańskim w Nowym Świecie, ale Niedokończony Kościół nadal znajduje się, tak jak to opisuje, nieukończony. Struktura rozpada się od ponad stu lat, ale obecnie jest dobrze utrzymanym punktem orientacyjnym, choć całkowicie niebezpiecznym. W rzeczywistości wnętrze kościoła jest obecnie niedostępne dla zwiedzających ze względu na kwestie bezpieczeństwa, chociaż na zewnątrz tego niemal świętego domu można nadal zwiedzać.

Rezerwat przyrody wyspy Coopera

Cooper’s Island na słonecznym Bermudach był używany do przechowywania amunicyjnych bunkrów i podziemnych zbiorników podczas II wojny światowej.

W 1960 roku NASA zbudowała tam stację śledzącą, aby mieć kontrolę nad wszystkimi załogowymi misjami, które pozostały w działaniu dzięki misjom Mercury, Gemini i Apollo.

Wschodni kraniec Wyspy Coopera stał się ostoją dzikiej przyrody, otwartą dla społeczeństwa i aktywnie odbudowującą od 2009 roku.

Od maja 2013 r. Jedna z wież radarowych NASA została przekształcona w idealną stację obserwacji ptaków. Bermudy są domem dla wielu różnych morskich stworzeń i ptaków morskich, szczególnie tropikalnych Longtail i Bermuda Petrel, delfinów, humbaki i żółwie morskie.

Know Before You Go

Parking znajduje się na trawie przed bramą. Psy są ograniczone do Rezerwatu Przyrody. Plaże są dostępne za pośrednictwem bramy dla pieszych na końcu Turtle Beach. Rezerwa jest dostępna tylko pieszo.

Opuszczone doki Royal Navy

Na drugim końcu wyspy Bermudy leżą dawne stocznie Królewskiej Marynarki Wojennej. Kiedyś najbardziej przerażająca flota wojenna kiedykolwiek żeglała po oceanie, stopniowe załamanie się Imperium Brytyjskiego w XX wieku sprawiło, że użyteczność portu zniknęła, aż 60 lat temu, kiedy ostatni statek popłynął do Anglii, a stocznia została opuszczona.

Po utracie amerykańskich kolonii po ich klęsce w Wojnie o Niepodległość, wyspa Bermudów nabrała większego znaczenia dla Wielkiej Brytanii. W obliczu groźby ich przewagi morskiej zarówno od rosnącej floty amerykańskiej, jak i grasujących francuskich korsarzy wysłanych przez Napoleona, by okaleczyć brytyjski handel w Nowym Świecie, Bermudy zostały wybrane jako nowa siedziba dla stacji North America i West Indies w Royal Navy.

Królewska Marynarka Wojenna natychmiast zaczęła wylewać pieniądze na Wyspę Irlandii, północno-zachodnią wyspę w łańcuchu Bermudów. Rozwijając ponad 200 akrów, zaczął budować ogromną stocznię i port, chroniony przez system fortyfikacji. Bermudy były miejscem, w którym ogromna Royal Navy mogła odnowić swoje okręty i służyć jako baza do ochrony swojej dominacji na zachodnim Atlantyku.

Stocznia została zbudowana przez niewolników z brytyjskich kolonii na Karaibach, a tysiące skazanych przetransportowano z Anglii, ale głównie z Irlandii: robotnicy przymusowi żyli w przerażających warunkach na podzwrotnikowej placówce kolonialnej. Znaczenie nowej bazy zostało pokazane w czasie wojny 1812 roku, kiedy to blokada amerykańskich portów została zorganizowana z Bermudów. Gdy Królewska Marynarka Wojenna, niosąc siły ekspedycyjne z 5000 żołnierzy i Królewskich Marines, zaatakowała Waszyngton DC, podpalając Biały Dom, wypłynęli z nowej Stoczni Marynarki na Wyspie Irlandii. To z jednego ze statków Bermudów więzień Francis Scott Key napisał sztandar Star Spangled.

Stocznia Royal Navy zachowała strategiczne znaczenie podczas dwóch wojen światowych; ochrona konwojów transatlantyckich z paczek wilczych U-Bootów została zorganizowana z Bermudów. Ale zniszczone przez obie wojny światowe, a wraz z Imperium drastycznie zmniejszono, Wielka Brytania odkryła, że ​​wpływy na Zachodnim Atlantyku zostały uzurpowane przez Stany Zjednoczone. Ta niegdyś zatłoczona i żywotna stocznia znalazła nadwyżkę wymagań i ostatecznie została pozostawiona przez Królewską Marynarkę Wojenną w 1951 roku. Od tego czasu pozostała porzucona w niespokojnych warunkach pogodowych Atlantyku.

Po 20 latach rozpadu grupa wolontariuszy przejęła twierdzę, przywracając stare fortyfikacje jako dom dla nowego Bermudyjskiego Muzeum Morskiego. Wraz z rozwojem turystyki na małej wyspie kolonialnej, renowacje w wysokości 50 milionów dolarów przekształciły część starej stoczni w kompleks restauracji, sklepów i nową przystań dla statków wycieczkowych, które towarzyszyły wspaniałemu muzeum. Ale duża część starej stoczni, w tym starego podwórza, pozostała nietknięta, tak jak wtedy, gdy opuściła Królewska Marynarka Wojenna.

W wiktoriańskim dziedzińcu znajdował się plac, strzeżony przez kanoników i otoczony magazynami. Kiedyś był to dom sklepów Royal Navy. Prowadzony przez zarząd komisarzy ds. Marynarki wojennej, pod auspicjami Admiralicji, byłby zaopatrzony w wystarczającą ilość zapasów, by wysyłać flotę przez miesiące na raz. Znajdowały się tu beczki z biszkoptem statku, soloną wołowiną, groszkiem, sokiem z limonki, grogem, piwem, a także żywym inwentarzem i zbożem. Inne magazyny były domem dla artylerii marynarki wojennej. Jeśli statek linii wepchnął się do portu, jego żagle, maszty i olinowanie spustoszone przez sztormy lub wrogie zgliszcza, stocznia była pierwszym portem dla Mistrza okrętu. Północny kraniec podwórza był domem dla bednarki, gdzie tysiące beczek używanych do przechowywania sklepów marynarki wojennej było produkowanych i konserwowanych.