Kanada

Największy dinozaur świata

Ryczące na kanadyjskim niebie, największy dinozaur świata w mieście Drumheller jest zaskakująco zachęcający.

Ogromna jaszczurka piorunów jest otoczona mniejszymi posągami dinozaurów rozsianymi po całym mieście, ale tyranozaura rex góruje nad nimi wszystkimi (i ponad budynkami) na wysokości 86 metrów. Ten punkt orientacyjny jest tak duży, że zwiedzający mogą wejść do punktu orientacyjnego i wspiąć się ponad 100 schodkami do ujścia bestii, skąd mogą podziwiać imponujący widok Drumheller i okolicznych bezdroży. Na całym świecie jest wiele posągów dinozaurów, ale odkąd ten kanadyjski stwór zbudowano ponad cztery razy więcej niż prawdziwy tyranozaur, ma on rekord świata Guinnessa dla największego dinozaura świata.

Head-Smashed-In Buffalo Jump

Dzięki starannemu zrozumieniu topografii i zachowań żubrów, myśliwy z Native American zabił zwierzęta, ścigając ich nad przepaścią u podnóża Gór Skalistych przez prawie 6000 lat. (Został porzucony w XIX wieku po kontakcie z Europą.) Po wypędzeniu bawoła z krawędzi, myśliwi następnie zejdą do obozu poniżej i wyrąbują swoje zwłoki, aby można było je wykorzystać w codziennym życiu.

Czarne stado jeździło bizonem z pastwisk na Wzgórzach Porcupine, ponad półtora kilometra od skoku przez starannie zbudowane pasy, które kierowały zwierzęta na klif. Na wysokości ponad 30 stóp urwisko było wystarczająco wysokie, by po uderzeniu złamać nogi zwierząt.

Miejsce to było używane jako skok bizonów przez tak długi czas, że kości zostały odkryte prawie 40 stóp pod ziemią. Jedna z ocen sugeruje, że ponad 120 000 bawołów zostało zamordowanych w Head-Smashed-In na przestrzeni lat.

Nazwany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1981 roku ze względu na swoje świadectwo o życiu prehistorycznym i zwyczajach ludu aborygeńskiego, Head-Smashed-In Buffalo Jump jest także domem dla muzeum, które celebruje kulturę Czarnych Stóp.

Centrum Interpretacji w Head-Smashed-In zostało otwarte w 1987 roku, zbudowane bezpośrednio w starożytnym piaskowcowym klifie. Oprócz pokazania mitologii, stylu życia, ekologii i technologii ludów Blackfoot, oferuje praktyczne warsztaty edukacyjne z mokasynów, konstrukcji bębnów i innych. W każdą środę w lecie można podziwiać pokaz tradycyjnego bębnienia i tańca.

Sunnyslope Shelter

Nikt nie jest pewien, kto stworzył niewielką podziemną komorę mieszczącą się w Schronieniu Sunnyslope, ale widać, skąd pochodzi jego przydomek „Zamek Jednego Człowieka”. Wygląda na to, że mogła to być forteca dla dokładnie jednej osoby.

Alternatywnie znany jako „Schech Dugout” lub „Stein Dugout”, po zagrodach, o których wiadomo, że korzystali z samotnej piwnicy, struktura ta od samego początku XX wieku siedzi sama na polu. Schron składa się tylko z łuku z piaskowcowych bloków z drewnianymi drzwiami, które prowadzą do schodów w jedną komnatę. Podziemny pokój ma około 7×13 stóp, a sufity mają około 6 stóp wysokości. I to wszystko. Naprawdę mały zamek dla tylko jednej osoby.

W powadze, struktury takie jak Sunnyslope Shelter nie były rzadkie. Gdy wieśniacy przeniosą się na swoją nową ziemię, zbudują te proste schronienia, podczas gdy ich bardziej trwałe domy zostaną zbudowane. Niewiele z tych prymitywnych struktur nadal istnieje, więc schronisko Sunnyslope jest historycznym klejnotem.

Dziś forteca okupacji jednoosobowej wciąż stoi na prywatnym polu rolniczym, które wciąż jest w użyciu, chociaż samotna podziemna komora jest pusta.

Zaczarowany las

Artystka Doris Needham i jej mąż Ernest potrzebowali miejsca, w którym mogliby umieścić ręcznie rzeźbione cementowe dzieła, więc kupili las i napełnili go zaczarowanymi postaciami z bajek i rymowanek.

W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku oczyścili szlaki i zbudowali skalne ściany na powierzchni 8 akrów bez narzędzi ręcznych. Ernest zbudował im mały dom, który wyglądał trochę jak domek z piernika, i zainstalował grawitacyjny system wodny wykorzystujący wodospad po drugiej stronie autostrady, który jest nadal w użyciu.

Kiedy Rogers Pass się otworzyło, ruch zaczął być przekierowywany przez niezwykły raj Needhamów, aw 1960 roku zdecydowali się oficjalnie otworzyć swój Zaczarowany Las publicznie. To, co kiedyś było tylko projektem, z którego wspólnie wybrali się, by stworzyć własne szczęśliwe miejsce na emeryturę, było teraz bardzo popularnym miejscem turystycznym dla turystów. Nie można było przejechać i stawić oporu smokom i piratom czającym się na głazach, za drzewami, krasnoludami i wróżkami dzielącymi baseny u stóp wodospadów lub uroczym domkiem Candy Cane należącym do pary, która to wszystko stworzyła.

W 1970 r. Miliony ludzi zatrzymało się, aby odwiedzić zamek i podziwiać posągi i domy na drzewach oraz wszystkie inne niespodzianki w lesie Needhamów. Para zdała sobie sprawę, że stało się to niemożliwe do opanowania, a pomysł przejścia na emeryturę przerodził się w pełną wyzwań pracę na pełen etat. Chcąc cieszyć się owocami swojej pracy, zanim było za późno, Doris i Ernest sprzedali swój las Rocky’emu i Julii Ehlers oraz ich dzieciom: Aza, Silas i Naomi.

Na szczęście Ehlersowie kochali Zaklęty Las za to, czym był, i nadal dbali o niego i udostępniają go odwiedzającym. Las pełen jest zwrotów akcji, każdy narożnik odsłania nową, małą chatkę z paprociami rosnącymi na dachu lub ulubioną przedszkolą siedzącą na ścianie, pełną fantazji. Pochwalają się ponad 350 figurkami, pirackim statkiem i najwyższym domkiem na drzewie w Kolumbii Brytyjskiej. Sam las to piękne miejsce ze stawami bobrowymi do pływania łodzią, 800-letnimi cedrami, tarlakami łososia, łośami i obserwacjami karibu podczas miesięcy wędrówek.
Know Before You Go

Enchanted Forest znajduje się w połowie drogi między Sicamous i Revelstoke w Kolumbii Brytyjskiej: 32 km (20 mil) na zachód od autostrady 1 z Revelstoke i 35 km (21 mil) na wschód od autostrady 1 od Sicamous. Od Kamloops lub Kelowna BC, Enchanted Forest jest 2,5 godziny godzin na wschód.

Darmowe sfery ducha

Gdzieś pośrodku lasu na wyspie Vancouver znajdziesz wielkie drewniane kule zawieszone na drzewach. Weź spiralne schody i krótki most wiszący prowadzący do nich i wejdź w kulę, aby doświadczyć natury z innej perspektywy.

Zaprojektowany, by wyglądać jak ogromne orzechy lub nasiona, kulki cedru i świerka pożyczyły i współpracowały z otaczającym je środowiskiem. Zawieszenie naśladuje pajęczyny, łącząc je z kilkoma mocnymi punktami wśród drzew.

Sfery są wykonane z włókna szklanego i drewna i pożyczyć ciężko od żaglówek i metod budowlanych. Wewnątrz zakrzywionych ścian wraz z iluminatorami dla okien maksymalizuje przestrzeń dzięki rozkładanym stolikom i lustrom, zagiętym loftom i ławeczkom oraz małym urządzeniom.

Reklamowane jako „ostateczne doświadczenie w domku na drzewie”, te wolne sfery ducha można wynająć na noc. 49,3820201, -124,6140924

Dodaj komentarz