Hawaje

Wzdłuż południowego brzegu Kauai znajduje się krótka, ustronna wędrówka po klifach zwisających nad oceanem.

Są to wydmy, które powoli uległy litalizacji (przekształceniu w kamień) w miarę upływu czasu, a teraz są powoli niszczone przez ocean. Jasnożółty odcień skały kontrastuje niesamowicie z głębokim błękitem nad bardzo szorstkim pobliskim oceanem, który jest popularny wśród surferów.

Szlak rozpoczyna się w Kawailoa Bay, która jest wystarczająco łagodna, by można się było dostać do jakiegoś brodu, i kończy na innym obszarze przypominającym zatokę, który wygląda absolutnie prehistorycznie i ledwo się dotyka. Nietrudno sobie wyobrazić dinozaury włóczące się po okolicy i naprawdę jest to widok, który można zobaczyć.

Udaj się na południe na wyspę do miasta Po’ipu i jedź na wschód, z dala od roniącego rogu. Droga jest w zasadzie prosta do tej części, gdy przejeżdżasz przez liczne kurorty i hotele. W końcu to się skończy, a ty skręcisz w brudną drogę, przez pustynię, która jest dla wszystkich celów i celów. W tym momencie opłaca się mieć napęd na 4 koła. Jedź tą drogą przez około 10 minut i podążaj za znakami na Zatoce Kawailoa. Wkrótce znajdziesz ślepy zaułek z obszernym parkingiem. Wewnątrz znajduje się ukryta droga do innego obszaru z parkingiem na plażę zatoki Kawailoa. Zaparkuj samochód i idź na wschód do zatoki Kawailoa, a zobaczysz ścieżkę dla pieszych wzdłuż grzbietu nad brzegiem morza. Są to ufortyfikowane wydmy.

https://www.redsonia.pl/sitemap.xml

https://www.redsonia.pl/