Argentyna

Wanda Mines

Ametyst w pierścieniach Papieża musiał skądś pochodzić, a Wanda Amethyst Mines w Puerto Iguazu w Argentynie jest właśnie tym miejscem.

Kopalnie Wanda to produktywna seria jaskiń, które zapraszają przybyszów z zewnątrz, a nawet idą zobaczyć surowe kamienie. Odwiedzający mogą zapoznać się z praktycznym podejściem górników do zapewnienia, że ​​pełne geody są przechowywane w całości jak to możliwe, i zobaczyć ametyst, mleczny kwarc, czysty kwarc i inne minerały in situ. Jest bardzo duży sklep z kamieniami, który (oczywiście) kończy trasę, ale ceny są dobre dla wszystkich entuzjastycznych gemologów. Jest nawet niedroga (czysta, smaczna i ekspansywna) restauracja parilla na miejscu, jeśli wycieczka sprawi, że uczestnicy będą głodni czegoś innego niż bogactwa.

Z Parku Narodowego Iguazu jechać drogą na południe w kierunku Posadas przez około 45 minut, aż dotrzesz do miasta Wanda. Na rondzie skręć w prawo i podążaj za znakami przez małe miasteczko La Mina Wanda. To około 10 minut po obrotowym. Łatwo znaleźć, a każdy wskaże ci właściwy kierunek.

Argentyńskie zabytkowe cadillacy pogrzebowe

Bez względu na wnioski, zawsze opracowywaliśmy sposoby na opuszczenie tego świata w dobrym stylu. Starożytni Egipcjanie podróżowali do zaświatów w wymyślnych łodziach pogrzebowych. Duże firmy oferują obecnie opcję pochówku kosmicznego. Fernando Aguerre stanął twarzą w twarz z elegancką formą pośmiertnego transportu, kiedy odkrył parę wspaniałych, rzeźbionych w drewnie cmentarzy żałobnych podczas zwiedzania antycznej stodoły w Argentynie.

Te ręcznie wykonane samochody pogrzebowe powstały w 1942 r. Cadillac Fleetwood Series 60 Special czterodrzwiowe sedany, każdy z 133-calowym rozstawem osi. Zostały one przekształcone w samochód z kwiatami i karawanę, być może zainspirowane dwoma wozami konnymi, które znaleziono w pobliżu. Każdy samochód jest ozdobiony ręcznie rzeźbionym drewnianym korpusem z zawiłymi wzorami fal i fal. Metalowa plakietka przymocowana do jednego z samochodów nosi nazwisko argentyńskiego konstruktora nadwozi, „Hermida y Nazzi”. Początki samochodów i ich producenta pozostają nieznane, jednak odkąd Aguerre odkrył kolejny ozdobny karawan wykonany przez tego konstruktora nadwozia, pojawił się na eBayu.

Aguerre, rodowity Argentyńczyk, który jest teraz rezydentem Kalifornii, jest w trakcie przywracania samochodów i szukania miejsca, w którym można je wyświetlać. Kwiatowy samochód został ukończony w listopadzie 2010 roku. Jego kolejne wcielenie jest nieznane.

Dziwny dom

Małe malownicze miasteczko w południowej części prowincji Salta, Cafayate, oferuje wspaniałe widoki na doliny i góry. Droga między Salta i Cafayete prowadzi przez szereg dziwnie ukształtowanych kanionów i park narodowy Los Cardones.

Ten budynek nie jest jedyną gwiazdą na tej mapie miast. Cafayete mieści także „Museo Vitivincultura”, która informuje zwiedzających o historii i technice produkcji wina w tym regionie. Istnieje również główny plac miasta, na którym znajduje się targ rzemieślniczy, popularny wśród turystów weekendowych. Jeśli szukasz więcej lokalnego punktu widzenia, odwiedź którekolwiek z bodegas wokół głównego placu, słyną one ze swoich wspaniałych lokalnych win, takich jak wyjątkowy typ Torrontes.

Jeśli chcesz bardziej osobistego doświadczenia zwiedzania pieszo lub na rowerze i natknąć się na jednej z kilku winnic opartych na mieście około 17.000.

Borges Memorial Maze

Uprawianie uroczego ogrodu pamiątkowego dla kogoś to jedno, ale kiedy szanuje się kogoś z intelektualnego kalibru autora Jorge Luisa Borgesa, sprawy mogą być zrozumiałe bardziej złożone. Labirynt z Borges Memorial w Argentynie to piękny labirynt z żywopłotem na najbardziej podstawowym poziomie, ale przybiera on więcej aspektów w zależności od perspektywy.

Labirynt został stworzony w 2003 roku przez dyplomata, projektanta labiryntu i przyjaciela Borgesa, Randoll Coate’a, na terenie fortecy Finca Los Alamos w połowie XIX wieku. Historia Borgesa z Finca Los Alamos sięga jeszcze przed stworzeniem labiryntu, ponieważ miał również osobisty związek z pisarką Susaną Bombal, która przejęła stronę w latach trzydziestych. Jednak labirynt Coatesa mocno zaszczepił (kalambur przeznaczony) spuściznę Borgesa na miejscu.

Labirynt rozciąga się na ponad 66.000 stóp kwadratowych ziemi, w tym ponad 12.000 żywopłotów. Ogółem labirynt ma kształt otwartej książki z kręgosłupem biegnącym w dół. W obrębie stron skręcane żywopłoty również określają „Borges”, zarówno w przód, jak i w lustrzanym odbiciu.

Borges może nie żył, aby zobaczyć ten pomnik swojego życia i pracy, ale biorąc pod uwagę jego zainteresowanie labiryntami, warstwami i labiryntami, łatwo jest pomyśleć, że byśmy to docenili.

Skamieniały las José de Ormachea

65 milionów lat temu las został zniszczony przez erupcje wulkanów. Zachowany dzisiaj jako skamieniałości, Skamieniały Las José de Ormachea w pobliżu Sarmiento jest obecnie rezerwatem przyrody, w którym znajdują się starożytne drzewa.

Chociaż bardzo rzadkie, inne skamieniałe lasy można znaleźć w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii i Arizonie, gdzie indziej w Argentynie, a także na wyspie Lesbos, Grecja