Pustynny Oddech

Wznosząc się z płaskiej przestrzeni na egipskiej pustyni, gliniane stożki Desert Breath wydają się gigantycznymi, obcymi wzgórzami mrówek, ale są po prostu sztuką.

Ukończona w 1997 r., Po wielu latach budowy, instalacja składa się z fraktalnej spirali stożkowych występów i na przemian stożkowych wgłębień. Z ziemi trudno jest dostrzec pełny zakres projektu, ponieważ miejsce to wydaje się być ciągiem coraz większych stosów piasku, z dopasowanymi dołami, z których wykopano czające się w pobliżu.

Jednakże, gdy widziany z powietrza, pełny efekt elementu staje się wyraźny, gdy 89 stożków i 89 dopasowanych wgłębień wygina się od siebie w dwóch geometrycznie precyzyjnych ramionach, które zwiększają średnicę o więcej, niż się dostaną od osi centralnej. W centrum, gdzie spotykają się dwie struny, stożek podnosi się z dużego centralnego dołu, który pierwotnie był wypełniony wodą. Matematyczna precyzja wyświetlana na stronie, mimo że nie ma innych ozdób, wywołuje zachwyt.

Oddech Desert Breath został stworzony, aby powoli erodować z powrotem w zamiatane piaski, z których został stworzony, aw ciągu półtora roku od jego budowy zaczął to robić. Utwór może nie być tak duży, jak wtedy, gdy był zainstalowany, ale to dzieło sztuki jest nadal warte odwiedzenia dla każdego, kto chce zobaczyć egipski pomnik, który nie jest tak stary.

http://terazwsieci.pl/
http://www.gajg.pl/
http://www.bud-len.pl/
http://www.dcgroup.pl/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.