Lodowiec Mendenhall

Lodowiec Mendenhall, niedaleko centrum Juneau, jest jednym z niewielu lodowców w Alasce z „EZ-pass”: Otoczony jest Lasem Narodowym Tongass, ale można do niego łatwo dojechać samochodem, samolotem, pieszo, a nawet statkiem wycieczkowym.

Ta 13-milowa wstęga lodu wypływa z pola lodowego Juneau, zamarzniętego płaskowyżu o powierzchni 1500 mil kwadratowych, zasilającego 38 dużych lodowców. Pozostałości po ostatniej epoce lodowcowej pole lodowe i jego solidne potomstwo rzeczne przeżywało okres odwrotu, a pustkowie otaczające Mendenhall znalazło się w scenariuszu dobrych wiadomości / złych wiadomości.

Złą wiadomością jest to, że lód stopniowo maleje od czasów małej epoki lodowcowej (globalny okres schładzania między XVI a XIX wiekiem) w dalszym ciągu kurczy się wraz z ocieplaniem się planety. Dobra wiadomość jest taka, że ​​ekspansja jeziora Mendenhall – które urodziło się na początku lat 30. XX wieku z topniejącego lodu – a także skoncentrowane działania ochronne, zaowocowały silniejszym, bardziej odpornym ekosystemem lasu i jego rodzimych populacji ryb i dzikiej przyrody, takie jak kozy górskie, niedźwiedzie, bobry.

Mendenhall znajduje się na terenie należącym do federalnej Służby Leśnej, która zapewnia obiekty, strażników parków, centrum dla odwiedzających oraz całoroczne wystawy i pomoc edukacyjną. Szlaki z centrum dla odwiedzających – niektóre leniwe i pętlowe, inne trudniejsze – pozwolą ci zbliżyć się do lodowca i jego wodospadu, Nugget Falls, padającego tuż obok.
Wiedz zanim pójdziesz

Lodowiec Mendenhall znajduje się około 12 mil na północ od Juneau, pięć mil na północ od międzynarodowego lotniska Juneau. Centrum dla zwiedzających i szlak czynne są przez cały rok od 6 rano do północy. Wszystkie obszary zewnętrzne i szlaki są bezpłatne. W przypadku Centrum dla zwiedzających, eksponatów i obiektów obowiązuje opłata za wstęp w wysokości 5 USD lub można uzyskać przepustkę sezonową za 15 USD. Dzieci poniżej 15 roku życia są bezpłatne. Wokół lodowca i wodospadów znajduje się kilka szlaków, więc poszukaj informacji na stronie Forest Service po prawej stronie, aby dowiedzieć się, jak najlepiej dostosować się do twoich umiejętności trekkingowych. Koniecznie weź szlak Nugget Falls Trail (około 3/4 mili), aby uzyskać lepszy widok na lód.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.