Biała Pustynia

Te unikalne wapienne formacje skalne, powstałe przez wieki erozji i burz piaskowych, pojawiają się w krajobrazie niczym wielkie abstrakcyjne posągi. Niektórym przypominającym jedzenie nadawano nazwy takie jak „grzyby” i „lody”, podczas gdy inne inspirowały bardziej okazałe oznaczenia, takie jak „Monolit” i „Inselberg”.

Prawdopodobnie najbardziej charakterystyczną z tych osobliwych formacji naturalnych jest słynny zestaw „kurczaka i drzewa”, zwany także „kurczakiem i grzybami”, lub jeszcze lepiej „kurczak i bomba atomowa”. Tylko na Białej Pustyni spotkasz tak dziwaczne i inspirujące naturalne muzeum kredy-skały.

Wiele osób decyduje się spędzić noc na kempingu na pustyni z przewodnikami Beduinów, gdzie mogą obserwować zmieniające się twarze kurcząt, grzybów i monolitów, gdy jasne słońce popołudnia zapada w mroczny zmierzch. Gdy zachodzi słońce, morze wapniowe wydaje się odzwierciedlać wszystkie fuksje i pomarańcze nieba. I choć każda noc pod gwiazdami Pustyni Zachodniej jest przeżyciem, które nie zostało wkrótce zapomniane, szczęśliwcy, którzy złapią księżyc w pełni, będą świadkami pustynnej poświaty pustyni.

http://www.grajcarnia.pl/
http://www.gryfbet-gielda.pl/
http://www.ann-design.pl/
https://www.redsonia.pl/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.